Nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie WMS dopasowane do potrzeb Twojego magazynu.

ExpertWMS® to narzędzie elastyczne i konfigurowalne. Integruje się z dowolnym systemem ERP, MES, TMS, systemem kurierskim czy platformą ecommerce.

Dla kogo jest system ExpertWMS®?

ExpertWMS® jest odpowiedni dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz magazynów różnej wielkości i typu, od manualnych do automatycznych.

E-commerce, dystrybucja, produkcja

Do kilkunastu jednoczesnych użytkowników

Magazyny o dużej ilości przepływów towarowych

Różne typy magazynów

ExpertWMS® Może być stosowany w magazynach zamkniętych, otwartych, półotwartych i specjalnych, w tym w chłodniach, mroźniach i magazynach materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych.

Łączymy wiedzę z obszaru IT i logistyki

Wybrane funkcje systemu ExpertWMS®

Wsparcie kompletacji

ExpertWMS® obsługuje wiele scenariuszy kompletacji towarów: od prostego wydania, przez obsługę wielu stref, do multipickingu z systemowym planowaniem do kuwet, opcją kontroli i wsparciem załadunku lub kompletacją grupową (batch picking).

Usprawnienie realizacji dostaw

System umożliwia Realizowanie dostaw ad-hoc (doraźne, pozaplanowe, bez dokumentu dyspozycji) lub w oparciu o dokument polecenia (awizo dostawy).

Efektywniejsze zarządzanie miejscem

System pozwala na organizowanie przestrzeni magazynowej rozróżniając typy lokalizacji oraz rodzaje obsługiwanych nośników.

Identyfikacja towaru (GS1)

System umożliwia identyfikację towaru pod kątem specyficznych cech jak np.: partii, dat ważności, numeru seryjnego z możliwością indywidualnego dostosowania.

Raporty i analizy

Udostępniamy zestaw raportów i analiz. Możesz sprawdzić m.in. wydajność operatora, czas realizacji polecenia czy raport dat ważności lub partii towarowych. 

Integracje

Umożliwiamy wymianę danych systemu WMS z systemami ERP, TMS, systemami firm kurierskich oraz platformami sprzedaży internetowej.

Pełna edytowalność kartoteki towarowej

System pozwala m.in. na ustawienie domyślnych lokalizacji dla poszczególnych towarów a także obsługuje wiele kodów kreskowych. To oznacza, że dla każdego produktu można zdefiniować, gdzie powinien być domyślnie przechowywany w magazynie.

Wsparcie automatyki magazynowej

System może być zintegrowany z automatycznymi systemami składowania, sortowania, obsługuje pojazdy AGV czy systemy automatycznej identyfikacji towarów w magazynie.

Pełna konfigurowalność systemu

Pełna konfigurowalność zarówno na poziomie terminali, jak i panelu administratora systemu WMS, z możliwością dostosowania wyglądu i funkcjonalności dla konkretnego operatora na poziomie lokalizacji i procesów.

Integracje z firmami zewnętrznymi​

ExpertWMS® został zaprojektowany według standardów umożliwiających wymianę danych z systemami ERP, TMS, systemami kurierskimi oraz platformami e-commerce.

Dobieramy rozwiązania najlepiej pasujące do Klientów

Jakie problemy rozwiązujemy?​

 Eliminujemy "papierowy" obieg dokumentów.  Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w jednym systemie.

 Redukujemy koszty.  Dzięki systemowi WMS zmniejszysz czas realizacji operacji logistycznych, zredukujesz liczbę pomyłek i zminimalizujesz czas szkolenia nowych pracowników.

 Porządkujemy pracę operatorów i magazynu.  ExpertWMS® zapewnia m.in. informacje o lokalizacji towarów, ilościach czy terminach przydatności.

 Usprawniamy procesy kompletacyjne.  ExpertWMS® pozwala na optymalizację przepływu towarów w magazynie i zwiększenie wydajności.

Dlaczego DataConsult?

Od 18 lat dostarczamy innowacyjne systemy magazynowe, które pomagają naszym Klientom osiągnąć zamierzone korzyści i cele biznesowe. Specjalizujemy się w optymalizacji procesów i przepływów logistyki wewnętrznej z wykorzystaniem autorskich systemów informatycznych z rodziny ExpertWMS® oraz wiedzy pozyskanej w blisko 400 przeprowadzonych projektach.

lat doświadczenia
Klientów rozwiązań WMS
zrealizowanych projektów
użytkowników systemów WMS

Jakie będą efekty wdrożenia systemu ExpertWMS® Smart?

więcej obsłużonych palet w magazynie
krótszy czas obsługi zamówień
szybsza inwentaryzacja
zgodności stanu rzeczywistego z systemowym
poziom zadowolenia Klienta
bezbłędnych dostaw
więcej obsłużonych Klientów
możliwość zmniejszenia zatrudnienia

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Porozmawiaj z nami

Poznaj ExpertWMS®

Szukasz systemu dopasowanego do Twoich potrzeb?​

Scroll to Top

Zamów bezpłatne demo ExpertWMS®

Dziękujemy za przesłanie formularza!

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.